Příprava na výstavu

Krok číslo 1.

Nejdůležitějším krokem při přípravě na výstavu je samozřejmě přihlásit se :-) Pokud nevíte jak na to, více informací naleznete                                              zde
Krok číslo 2.

Pokud jste při přihlašování kočičky narazili na informaci "Bring your own cage", znamená to, že vystavovatelé si své klece vozí, tedy mají vlastní. V případě, že  klec nemáte, kontaktujte prosím Entry Clerka výstavy s dotazem na pronájem klece.

Systém TICA výstav je založen na tom, že vlastní klec je pro všechny zúčastněné nejlepší - majitel se nemusí obávat, zdali   je klec dostatečně vydesinfikována a primárně kočky klece s vlastním pachem "znají" - jsou tedy méně nervózní. 

Krok číslo 3.

Dalším a velmi důležitým krokem je PEČLIVĚ ZKONTROLOVAT údaje na potvrzení o přijetí, tzv. "Entry Confirmation", které jste obdrželi na váš e-mail spolu s informacemi pro platbu klecného. Pokud nalznete jakoukoli nesrovnalost (v barvě kočičky, ve jméně, v registračním čísle nebo ve vaší adrese), neprodleně prosím kontaktujte Entry Clerka.


Krok číslo 4.

Nyní je třeba zaplatit klecné :-) Kluby většinou  musí dopředu platit zálohy na pronájem sálu, musí kupovat letenky posuzovatelům, skládat zálohu na ubytování apod., proto je velkou podporou pro klub, pokud vystavovatel, který se na výstavu hlásí, uhradí klecné co nejdříve a nečeká na poslední chvíli.


Krok číslo 5.

Pokud jste úspěšně zvládli předchozí kroky, přichází na řadu ten téměř nejdůležitější krok a to je PŘÍPRAVA KOČKY.             Ti z vás, kteří už TICA výstavu absolvovali si jistě všimli, že TICA výstavy jsou především o kráse koček a že finále jsou přehlídkou těch nejkrásnějších z nejkrásnějších. A bez finále není titul :-)

Proto prosím věnujte přípravě své kočičky dostatek času          a pozornosti. Zejména je třeba vyčistit ouška, ostříhat drápky   (na předních i zadních nohách) a přepečlivě připravit srst, nejlépe kočičku vykoupat. 

Přeci jen, kdo by se rád koukal na kočičku, která je na stole posuzovatele zahalena v oblaku pudru..

Krok číslo 6.

V této chvíli zbývá poslední, nejdůležitější, a to začít se těšit :-) TICA výstavy jsou všeobecně známy tím, že na nich panuje dobrá nálada, že si vystavovatelé pomáhají a posuzovatelé jsou maximálně objektivní, vstřícní a milí ke kočkám.

Tak už se těšíte?